The Club at Snoqualmie Ridge | | Monday, July 01, 2019 | Updated 6/30/2019 9:26:45 PM |
| Please be on time. Players will need to arrive in time to register during their window below and be prepared to compete at the start |
| time listed. Please allow for delays in transit to the qualifying site. Once the following competition has begun, late competitors will |
| not be able to compete. |
| |
| For information on the competitions and scoring please visit www.drivechipandputt.com and view the Rules tab. |
| |
| Notice: Once a player begins a particular skill they will complete that skill without coaching or other assistance. |
Boys | | 14-15 | | Division determined by age as of the National Finals - April 5. 2020. |
Register Between | Competition Starts |
8:15 AM | | 9:00 AM | | 9:00 AM | | 101 | Loghry, Ethan | Kent, Washington |
8:15 AM | | 9:00 AM | | 9:00 AM | | 102 | Yellig, Ryan | Issaquah, Washington |
8:15 AM | | 9:00 AM | | 9:00 AM | | 103 | Hodson, Cooper | Bellevue, Washington |
8:15 AM | | 9:00 AM | | 9:00 AM | | 104 | Swanson, Drew | Duvall, Washington |
8:26 AM | | 9:11 AM | | 9:11 AM | | 105 | Smothermon, Corey | Maple Valley, Washington |
8:26 AM | | 9:11 AM | | 9:11 AM | | 106 | Johnson, Jake | Snoqualmie, Washington |
8:26 AM | | 9:11 AM | | 9:11 AM | | 107 | Balatbat, Aiden | Lakewood, Washington |
Girls | | 14-15 | | Division determined by age as of the National Finals - April 5. 2020. |
Register Between | Competition Starts |
8:50 AM | | 9:35 AM | | 9:35 AM | | 201 | Hristov, Sonya | Renton, Washington |
8:50 AM | | 9:35 AM | | 9:35 AM | | 202 | Baxter, Kate | Sammamish, Washington |
8:50 AM | | 9:35 AM | | 9:35 AM | | 203 | Blancas, Hailey | Montesano, Washington |
8:50 AM | | 9:35 AM | | 9:35 AM | | 204 | Maralack, Kasey | Snoqualmie, Washington |
9:01 AM | | 9:46 AM | | 9:46 AM | | 205 | Kwan, Antonia | Bellevue, Washington |
9:01 AM | | 9:46 AM | | 9:46 AM | | 206 | Paz, Alex | Bellevue, Washington |
9:01 AM | | 9:46 AM | | 9:46 AM | | 207 | Paz, Sophia | Bellevue, Washington |
Boys | | 12-13 | | Division determined by age as of the National Finals - April 5. 2020. |
Register Between | Competition Starts |
9:12 AM | | 9:57 AM | | 9:57 AM | | 301 | Little, James | Sammamish, Washington |
9:12 AM | | 9:57 AM | | 9:57 AM | | 302 | Maclean, Gavin | Woodinville, Washington |
9:12 AM | | 9:57 AM | | 9:57 AM | | 303 | Luedke, Noah | Woodinville, Washington |
9:12 AM | | 9:57 AM | | 9:57 AM | | 304 | Hwang, Seohyun | Sammamish, Washington |
9:23 AM | | 10:08 AM | | 10:08 AM | | 305 | Stack, Ayden | Kirkland, Washington |
9:23 AM | | 10:08 AM | | 10:08 AM | | 306 | Nambiar, Nikil | Sammamish, Washington |
9:23 AM | | 10:08 AM | | 10:08 AM | | 307 | So, Preston | Bellevue, Washington |
9:23 AM | | 10:08 AM | | 10:08 AM | | 308 | Carr, Maddox | Seattle, Washington |
9:34 AM | | 10:19 AM | | 10:19 AM | | 309 | Christiansen, Carter | Edgewood, Washington |
9:34 AM | | 10:19 AM | | 10:19 AM | | 310 | Sakagami, Jay | Renton, Washington |
9:34 AM | | 10:19 AM | | 10:19 AM | | 311 | Skotdal, Cole | Seattle, Washington |
9:34 AM | | 10:19 AM | | 10:19 AM | | 312 | Smothermon, Aaron | Maple Valley, Washington |
9:45 AM | | 10:30 AM | | 10:30 AM | | 313 | Ngethe, Ian | Lynnwood, Washington |
9:45 AM | | 10:30 AM | | 10:30 AM | | 315 | Huang, Zach | Sammamish, Washington |
9:45 AM | | 10:30 AM | | 10:30 AM | | 316 | Pillai, Krish | Bothell, Washington |
9:45 AM | | 10:30 AM | | 10:30 AM | | 317 | Au, Dylan | Bellevue, Washington |
9:45 AM | | 10:30 AM | | 10:30 AM | | 318 | Thoensen, Matthew | Bellevue, Washington |
Girls | | 12-13 | | Division determined by age as of the National Finals - April 5. 2020. |
Register Between | Competition Starts |
10:05 AM | | 10:50 AM | | 10:50 AM | | 401 | Anderson, Kaitlyn | South Surrey, BC |
10:05 AM | | 10:50 AM | | 10:50 AM | | 402 | Diep, Kandyce | Bothell, Washington |
10:05 AM | | 10:50 AM | | 10:50 AM | | 403 | Balatbat, Mackenzie | Lakewood, Washington |
10:05 AM | | 10:50 AM | | 10:50 AM | | 404 | Bright, Stella | Sammamish, Washington |
10:15 AM | | 11:00 AM | | 11:00 AM | | 405 | Bright, Olivia | Sammamish, Washington |
10:15 AM | | 11:00 AM | | 11:00 AM | | 406 | Terrell, Makena | Lake Tapps, Washington |
10:15 AM | | 11:00 AM | | 11:00 AM | | 407 | Green, Isabelle | Mountlake Terrace, Washington |
10:15 AM | | 11:00 AM | | 11:00 AM | | 408 | Weigel, Lily | East Wenatchee, Washington |
Boys | | 10-11 | | Division determined by age as of the National Finals - April 5. 2020. |
Register Between | Competition Starts |
10:40 AM | | 11:25 AM | | 11:25 AM | | 501 | Maclean, Graeme | Woodinville, Washington |
10:40 AM | | 11:25 AM | | 11:25 AM | | 502 | Roberts, Blake | Snoqualmie, Washington |
10:40 AM | | 11:25 AM | | 11:25 AM | | 503 | Yee, Preston | Mercer Island, Washington |
10:40 AM | | 11:25 AM | | 11:25 AM | | 504 | Gonzales, Patrick | Redmond, Washington |
10:50 AM | | 11:35 AM | | 11:35 AM | | 505 | Jensen, Blake | Kirkland, Washington |
10:50 AM | | 11:35 AM | | 11:35 AM | | 506 | Pai, Ryan | Issaquah, Washington |
10:50 AM | | 11:35 AM | | 11:35 AM | | 507 | Swanson, Nash | Duvall, Washington |
10:50 AM | | 11:35 AM | | 11:35 AM | | 508 | Reyes, Rafael | Sammamish, Washington |
11:00 AM | | 11:45 AM | | 11:45 AM | | 509 | Hunter, Amos | Seattle, Washington |
11:00 AM | | 11:45 AM | | 11:45 AM | | 510 | Smothermon, Isaac | Maple Valley, Washington |
11:00 AM | | 11:45 AM | | 11:45 AM | | 511 | Manley, Cole | Kent, Washington |
11:00 AM | | 11:45 AM | | 11:45 AM | | 512 | Nagai, Ervin | Bellevue, Washington |
11:10 AM | | 11:55 AM | | 11:55 AM | | 513 | Singh, Jay | Medina, Washington |
11:10 AM | | 11:55 AM | | 11:55 AM | | 514 | Andersen, Jackson | Snoqualmie, Washington |
11:10 AM | | 11:55 AM | | 11:55 AM | | 515 | Capusan, Caden | Kirkland, Washington |
11:10 AM | | 11:55 AM | | 11:55 AM | | 516 | Cai, Jacob (Jiaxiang) | Bellevue, Washington |
11:20 AM | | 12:05 PM | | 12:05 PM | | 517 | Rounds, Gordon | Bellevue, Washington |
11:20 AM | | 12:05 PM | | 12:05 PM | | 518 | Kim, Elijah | Bellevue, Washington |
11:20 AM | | 12:05 PM | | 12:05 PM | | 520 | Green, William | Mountlake Terrace, Washington |
11:30 AM | | 12:15 PM | | 12:15 PM | | 521 | Kennedy, James | Lakewood, Washington |
11:30 AM | | 12:15 PM | | 12:15 PM | | 522 | Michals, Hudson | Snoqualmie, Washington |
11:30 AM | | 12:15 PM | | 12:15 PM | | 523 | Cochran, Niko | Kent, Washington |
11:30 AM | | 12:15 PM | | 12:15 PM | | 524 | Johnson, Taylor | Snoqualmie, Washington |
Girls | | 10-11 | | Division determined by age as of the National Finals - April 5. 2020. |
Register Between | Competition Starts |
11:40 AM | | 12:25 PM | | 12:25 PM | | 601 | Jensen, Ava | Snoqualmie, Washington |
11:40 AM | | 12:25 PM | | 12:25 PM | | 602 | Avant Jones, Eloise | Auburn, Washington |
11:40 AM | | 12:25 PM | | 12:25 PM | | 603 | PathammavongSakda, Zoie | Kent, Washington |
11:40 AM | | 12:25 PM | | 12:25 PM | | 604 | Blancas, Makena | Montesano, Washington |
11:49 AM | | 12:34 PM | | 12:34 PM | | 605 | Miller, Maia | Snoqualmie, Washington |
11:49 AM | | 12:34 PM | | 12:34 PM | | 606 | Peng, Amanda | Bellevue, Washington |
11:49 AM | | 12:34 PM | | 12:34 PM | | 607 | Terrell, Sierra | Lake Tapps, Washington |
11:49 AM | | 12:34 PM | | 12:34 PM | | 608 | Warford, Karly | Snoqualmie, Washington |
11:49 AM | | 12:34 PM | | 12:34 PM | | 609 | Swan, Victoria | Seattle, Washington |
Boys | | 7-9 | | Division determined by age as of the National Finals - April 5. 2020. |
Register Between | Competition Starts |
12:00 PM | | 12:45 PM | | 12:45 PM | | 701 | Vigneault, Alexandre | Clyde Hill, Washington |
12:00 PM | | 12:45 PM | | 12:45 PM | | 702 | Kraft, Cole | Sammamish, Washington |
12:00 PM | | 12:45 PM | | 12:45 PM | | 703 | Defenbaugh, Landon | North Bend, Washington |
12:00 PM | | 12:45 PM | | 12:45 PM | | 704 | Shaughnessy, Kellen | Woodinville, Washington |
12:08 PM | | 12:53 PM | | 12:53 PM | | 705 | Gonzales, Paul | Redmond, Washington |
12:08 PM | | 12:53 PM | | 12:53 PM | | 706 | Geist, Jack | Renton, Washington |
12:08 PM | | 12:53 PM | | 12:53 PM | | 707 | Sisko, Palmer | Shoreline, Washington |
12:08 PM | | 12:53 PM | | 12:53 PM | | 708 | Jackson, Levi | Kirkland, Washington |
12:16 PM | | 1:01 PM | | 1:01 PM | | 709 | Day, Nathan | Seattle, Washington |
12:16 PM | | 1:01 PM | | 1:01 PM | | 710 | Hughes, Jackson | Kirkland, Washington |
12:16 PM | | 1:01 PM | | 1:01 PM | | 711 | Colby, Landon | Newcastle, Washington |
12:16 PM | | 1:01 PM | | 1:01 PM | | 712 | Bozarth, Henry | Shoreline, Washington |
12:24 PM | | 1:09 PM | | 1:09 PM | | 713 | Banchero Iv, Johnny | Mercer Island, Washington |
12:24 PM | | 1:09 PM | | 1:09 PM | | 714 | Kane, Brodie | Tulalip, Washington |
12:24 PM | | 1:09 PM | | 1:09 PM | | 715 | Kane, Braiden | Tulalip, Washington |
12:24 PM | | 1:09 PM | | 1:09 PM | | 716 | Reyes, Rodrigo | Sammamish, Washington |
12:32 PM | | 1:17 PM | | 1:17 PM | | 717 | Xu, Matthew | Sammamish, Washington |
12:32 PM | | 1:17 PM | | 1:17 PM | | 718 | Hunter, Emmett | Seattle, Washington |
12:32 PM | | 1:17 PM | | 1:17 PM | | 719 | McBride, Pax | Seattle, Washington |
12:32 PM | | 1:17 PM | | 1:17 PM | | 720 | Flynn, Mason | Snoqualmie, Washington |
12:40 PM | | 1:25 PM | | 1:25 PM | | 722 | Mathias, Max | Snoqualmie, Washington |
12:40 PM | | 1:25 PM | | 1:25 PM | | 723 | Mackenroth, Greyson | Stanwood, Washington |
12:40 PM | | 1:25 PM | | 1:25 PM | | 724 | Gagliardi, Roman | Sammamish, Washington |
12:48 PM | | 1:33 PM | | 1:33 PM | | 725 | Goeben, William | Bellevue, Washington |
12:48 PM | | 1:33 PM | | 1:33 PM | | 726 | Quinn, Reicken | Tumwater, Washington |
12:48 PM | | 1:33 PM | | 1:33 PM | | 727 | Albin, Henry | Tacoma, Washington |
12:48 PM | | 1:33 PM | | 1:33 PM | | 728 | Capusan, Caius | Kirkland, Washington |
12:56 PM | | 1:41 PM | | 1:41 PM | | 729 | Kleyn, David | Sammamish, Washington |
12:56 PM | | 1:41 PM | | 1:41 PM | | 730 | Liao, Arthur | Bellevue, Washington |
12:56 PM | | 1:41 PM | | 1:41 PM | | 731 | Wedewer, Nolan | Mercer Island, Washington |
12:56 PM | | 1:41 PM | | 1:41 PM | | 732 | Carbonatto, Brecken | Issaquah, Washington |
1:04 PM | | 1:49 PM | | 1:49 PM | | 733 | Ubbala, Jeremy | Sammamish, Washington |
1:04 PM | | 1:49 PM | | 1:49 PM | | 734 | Kim, Jisung | Bellevue, Washington |
1:04 PM | | 1:49 PM | | 1:49 PM | | 735 | Kennedy, Jack | Lakewood, Washington |
1:04 PM | | 1:49 PM | | 1:49 PM | | 736 | Cochran, Brendan | Kent, Washington |
1:04 PM | | 1:49 PM | | 1:49 PM | | 737 | Smothermon, Brayden | Bellevue, Washington |
Girls | | 7-9 | | Division determined by age as of the National Finals - April 5. 2020. |
Register Between | Competition Starts |
1:20 PM | | 2:05 PM | | 2:05 PM | | 801 | Zara, Addalyn | Renton, Washington |
1:20 PM | | 2:05 PM | | 2:05 PM | | 802 | Klein, Eleanor | Clyde Hill, Washington |
1:20 PM | | 2:05 PM | | 2:05 PM | | 803 | Reyes, Rebeca | Sammamish, Washington |
1:20 PM | | 2:05 PM | | 2:05 PM | | 804 | Ngethe, Karen | Lynnwood, Washington |
1:28 PM | | 2:13 PM | | 2:13 PM | | 805 | Lawrence, Harper | Seattle, Washington |
1:28 PM | | 2:13 PM | | 2:13 PM | | 806 | Pillai, Vani | Bothell, Washington |
1:28 PM | | 2:13 PM | | 2:13 PM | | 807 | Terrell, Keegan | Lake Tapps, Washington |
1:28 PM | | 2:13 PM | | 2:13 PM | | 808 | Wu, Anna | Victoria, BC |
1:36 PM | | 2:21 PM | | 2:21 PM | | 809 | Clopton, Jasmyn | Renton, Washington |
1:36 PM | | 2:21 PM | | 2:21 PM | | 810 | Miller, Emma | Snoqualmie, Washington |
1